Devatenáctka na úvod kvalifikace o ME prohrála 1:2 s Francií

Praha/Slaný

Čeští fotbalisté do 19 let v úvodním utkání kvalifikace o mistrovství Evropy prohráli s Francií 1:2. Češi vedli po gólu brněnského záložníka Milana Lutonského, Francie ale v druhé půli skóre otočila po gólech Bahebecka a Viona. K naději na postup nyní potřebují Češi vyhrát obě zbývající utkání s Nizozemskem a Norskem.

--------------------

Svěřenci trenéra Jaroslava Hřebíka sice byli na míči méně jistí než soupeř, ale aktivní obranou toho v úvodu Francii příliš nedovolovali. Naopak ve 20. minutě se jim povedl rychlý brejk. Lutonský si naběhl na dlouhou přihrávku za obranu, vyhrál souboj a nadvakrát dostal míč do francouzské branky.

V úvodu druhé půle předvedli Češi dva rychlé kontry, ovšem bez potřebného zakončení a byli za to potrestáni. Kapitán Pogba založil francouzskou akci, po které si Bahebeck odstavil Čepeláka a prostřelil brankáře Zimu. Potvrdil tak roli jedné z hvězd týmu, když už má za sebou 28 startů a 3 góly v dresu Paris St. Germain.

O chvíli později navíc Filip Twardzik zpracoval míč pro Viona a útočník FC Porto tvrdou ránou propálil Zimu podruhé.

Čechy rychlý obrat zaskočil a často chybovali. Do poslední dvacetiminutovky se ale probudili a snažili se o vyrovnání. Nejblíže k němu měl v 75. minutě Hybš, který si naběhl z postu levého beka, ale jeho střelu vychytal francouzský gólman. Další šance už nepřišla, a tak cennou úvodní výhru slavila zkušenější Francie.

V druhém utkání skupiny vyhrálo Nizozemsko 2:1 nad Norskem zásluhou dvou branek útočníka Locadii z PSV Eindhoven.