Argentina - Ekvádor 4:0VIDEO: Messi byl u všech čtyř argentinských gólů a fanoušci vyvolávali jeho jméno

Fotbalisté Argentiny porazili v kvalifikaci mistrovství světa Ekvádor hladce 4:0 díky gólům všech čtyř útočných hvězd, které kouč Alejandro Sabella do zápasu nasadil. Už během úvodní půlhodiny rozhodli utkání v Buenos Aires Sergio Agüero, Gonzálo Higuaín a Lionel Messi. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre Ángel di María. Argentina se posunula do čela tabulky jihoamerické zóny CONMEBOL.

Argentina - Ekvádor 4:0

Nejlepší fotbalista světa Messi, který býval často kritizován za nevýrazné výkony v reprezentaci, byl u všech gólů. Ve 20. minutě přihrál Di Máriovi, který poslal obloučkem do šance Agüera a útočník Manchesteru City otevřel skóre. Na 2:0 zvýšil Higuaín po Messiho přihrávce a vzápětí si spolupráci zopakovali v opačném gardu. Kanonýr Barcelony zakončil bleskový brejk svým 23. reprezentačním gólem. V závěru Messimu nevyšlo zakončení po typickém průchodu obranou hostů, ale míč se dostal k Di Maríovi, jenž ho napálil napříč pokutovým územím ke vzdálenější tyči.

Po utkání diváci skandovali Messiho jméno. "Vždycky se snažíme fanoušky vtáhnout do hry a dneska to bylo impozantní. Musíme takhle jednotně pokračovat až do konce," uvedl Messi.

Za Argentinou je o bod druhé Chile, které zvládlo zápas ve vysoké nadmořské výšce v La Pazu a porazilo Bolívii 2:0. Domácí hráli od 52. minuty v deseti. Na třetí místo v tabulce klesla Uruguay, která remizovala 1:1 s Venezuelou. Úřadující jihoamerické šampióny poslal do vedení svým 33. reprezentačním gólem nejlepší střelec uruguayské historie Diego Forlán, hosté vyrovnali pět minut před koncem.