ČR - Rakousko 2:3Fotbalistky prohrály s Rakouskem a šance na ME jsou minimální

České fotbalistky prohrály v kvalifikaci o mistrovství Evropy doma s Rakouskem 2:3 a jejich naděje na postup klesly na minimum. Ve středu musí vyhrát v Dánsku, následně i s Arménií a ještě doufat, že Dánky jako hlavní favorit skupiny prohraje i následující dva duely s Rakouskem a Portugalskem.

Petra Divišová.

"Jestli chceme postoupit, tak musíme Rakousko porazit," řekl před utkáním trenér Vladimír Hruška. Jeho plány ale vzaly za své v 39. minutě, kdy Mocová ve vápně faulovala, dostala červenou kartu a Puntigamová z penalty otevřela skóre.

Naději českému týmu dala v nastavení první půle Irena Martínková, která svým pátým zásahem v kvalifikaci vyrovnala. Jenže hned v zápětí vrátila soupeřkám vedení Prohasková a definitivně srazila odpor domácích.

Po změně stran navíc přidala další zásah Burgerová a Češkám už nepomohlo ani snížení Divišové čtyři minuty před koncem. Rakušanky výhru uhájily, na Češky mají už šestibodový náskok a navíc lepší vzájemné zápasy, což jim zaručuje minimálně druhé místo a účast v baráži.

Kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale žen:
ČR - Rakousko 2:3 (1:2)
Branky: 45.+2 I. Martínková, 86. Divišová - 40. Puntigamová z pen., 45.+5. Prohasková, 63. Burgerová. ŽK: L. Martínková, I. Martínková, Voňková - Prohasková, Burgerová. ČK: 39. Mocová (ČR).
Sestava ČR: Vršatová - Mocová, Sedláčková, Pincová, Vyštejnová - Cahyková (65. Voňková), I. Martínková, Pivoňková (86. Ringelová), Bertholdová (51. Danihelková) - Divišová, L. Martínková. Trenér: Hruška.