Drogba se v Šanghaji uvedl gólovou asistencí

Šanghaj

Docela povedenou premiéru prožil bývalý útočník Chelsea Didier Drogba ve svém novém čínském angažmá. Hned v prvním utkání se uvedl gólovou asistencí. Při soutěžním debutu v neděli jako střídající hráč zařídil vyrovnávací gól na konečných 1:1 svého týmu Šen-chua v duelu proti ligovému nováčkovi Kuang-čou.

Didier Drogba v novém dresu

Čtyřiatřicetiletý vítěz Ligy mistrů měl necelých čtrnáct dní po příjezdu do Číny podle kouče Sergia Batisty naskočit jen na několik desítek minut. Nakonec však nastoupil už o přestávce, kdy jeho tým po vlastní brance Brazilce Moisése prohrával 0:1.

V 68. minutě Drogba levačkou našel kolmicí útočníka Cchaa Jün-tinga, a ten vyrovnal. Již předtím reprezentační útočník Pobřeží slonoviny předvedl vydařený přímý kop z 35 metrů a tvrdou střelu zblízka.

"Myslel jsem, že odehraje tak posledních třicet minut podle toho, kolik bude mít sil. Ale mýlil jsem se, ukázal svoji jedinečnost. I tak ještě potřebuje natrénovat, ale už teď je důležitým členem týmu," řekl Batista.