Soupeř Sparty Feyenoord vstoupil do nizozemské ligy vítězně

Amsterodam

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam, soupeři pražské Sparty ve 4. předkole Evropské ligy, zahájili novou sezonu nizozemské ligy vítězstvím 1:0 na hřišti Utrechtu. Feyenoord měl od začátku mírnou převahu a v 39. minutě skóroval důraznou hlavičkou po centru Rubena Schakena útočník Sekou Cissé.

V druhém poločase stejný hráč unikal sám na brankáře spolu s Guyonem Fernandezem, ale podobně jako v dalších šancích už gól nepadl.

Trenér Ronald Koeman ještě neměl k dispozici nového obránce Jorise Mathijsena a nasadil sestavu: Mulder - Janmaat, De Vrij, Martins Indi, Nelom - Vormer (75. Leerdam), Immers, Clasie - Schaken, Fernandez (87. Singh), Cissé.

V soutěžních zápasech po letní přestávce Feyenoord vyhrál poprvé, dosud totiž utrpěl jen porážky 1:2 a 0:1 s Dynamem Kyjev v 3. předkole Ligy mistrů. Spartu čekají duely s nizozemským vicemistrem 23. a 30. srpna, první zápas sehraje venku.