Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Luisao z Benfiky napadl sudího a hrozí mu pět let vězení

15. srpna 2012 08:43 - Berlín

Brazilskému fotbalistovi Luisaovi z Benfiky Lisabon hrozí za údajné napadení rozhodčího v přípravném utkání na hřišti Fortuny Düsseldorf až pětileté vězení. Na reprezentačního obránce podal trestní oznámení sudí Christian Fischer a záležitost již řeší německé a portugalské úřady.

"Zahájili jsme vyšetřování a požádali o spolupráci portugalskou stranu, která nám musí pomoci s hráčovým výslechem," řekl deníku Bild Ralf Herrenbrück z düsseldorfského státního zastupitelství. Jeho úřad řeší už druhý fotbalový případ - vyšetřuje i Levana Kobiašviliho z Herthy Berlín, který při květnové odvetě bundesligové baráže s Fortunou rovněž napadl sudího, za což od svazu dostal rekordní trest na sedm a půl měsíce.

Luisao vrazil do hlavního rozhodčího v 39. minutě nedělního utkání. Fischer po pádu na zem byl na chvíli v bezvědomí a utrpěl otřes mozku. Zápas byl po incidentu k nelibosti 25 tisíc fanoušků předčasně ukončen a sudí se rozhodl řešit záležitost soudní cestou.

"Jako důkaz mám televizní záběry. Luisao si může říkat, co chce, ale jenom ze sebe bude dělat hlupáka. Každý viděl, co se stalo," prohlásil Fischer. "Jsem z toho v šoku. Pískám dvacet let a tohle se mi ještě nestalo. Ani v nižších soutěžích, ani v bundeslize," dodal dvaačtyřicetiletý sudí.

Jednatřicetiletý fotbalista trvá na své nevině. "Neudělal jsem žádný agresivní pohyb. Trestu se nebojím, protože mám čisté svědomí," prohlásil účastník dvou světových šampionátů. "Byl to běžný kontakt a rozhodčí z toho udělal komedii. Je to k smíchu," uvedl šéf Benfiky José Antonio Carraca.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní