Rubriky:

Ostatní

Maltský fotbalista dostal za ovlivnění zápasu desetiletý trest

20. srpna 2012 16:05 - Valetta

Záložník maltské reprezentace Kevin Sammut dostal od UEFA desetiletý distanc. Jednatřicetiletý fotbalista byl potrestán za to, že v roce 2008 zmanipuloval výsledek kvalifikačního zápasu o postup na Euro s Norskem.

 

Petr Horník, Právo

Malta tehdy prohrála 0:4 a tři branky dostala v posledních 18 minutách. Spolu se Sammutem byli z ovlivnění zápasu, na který bylo vsazeno 200 tisíc eur (asi 4,97 miliónu korun), podezřelí další dva hráči. K jejich potrestání však UEFA podle agentury Reuters neměla dost důkazů.

Sammut považuje trest za "krutě nespravedlivý" a rozhodl se odvolat. "Říkali mi, že by bylo nejlepší, kdybych pomohl odhalit ostatní a vysloužil si tak menší trest. Ale já jsem nic neudělal a nic nevím. Co bych tak mohl prozradit? Věřte mi, nic nevím," prohlásil hráč Valletta FC.

Trest se nelíbí ani prezidentovi maltského svazu Normanu Darmaninovi Demajovi, který se pozastavil nad tím, proč byl po skandálu distancován jen jeden fotbalista. "Jsem přesvědčen, že jeden hráč výsledek zápasu nedokáže zmanipulovat," uvedl. "Musíme ale respektovat rozhodnutí UEFA a fakt, že bez důkazů nešlo dojít k jinému závěru," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní