Rubriky:

Ostatní

Konec spekulací. Del Piero podepsal smlouvu s FC Sydney

5. září 2012 16:30 - Sydney

Italský útočník Alessandro del Piero podepsal v FC Sydney dvouletou smlouvu. Bývalý kapitán Juventusu, jenž bude největší hvězdou v australském fotbale, by si měl ročně vydělat dva milióny dolarů.

 

Massimo Pinca, ČTK/AP

"Pro nejbližší dva roky se dá říct, že budu Australanem," potvrdil svůj odchod do Sydney Del Piero. Vedení klubu, v němž do března působil český trenér Vítězslav Lavička, o předběžné dohodě s mistrem světa 2006 informovalo minulý pátek. Poté se dolaďovaly detaily smlouvy. "Začínám úžasné a fantastické dobrodružství. Nemohl jsem si vybrat lepší příležitost a lepší místo," dodal italský fotbalista.

Sedmatřicetiletý Del Piero skončil v létě po 19 letech v Juventusu a okamžitě se o něj začalo zajímat množství klubů. Jednadevadesátinásobný italský reprezentant údajně odmítl nabídky Liverpoolu a Southamptonu, týmů z Blízkého východu, Číny, Argentiny, Spojených států a Švýcarska.

V Sydney oblékne tradiční desítku

"Dotkli jsme se všech čtyř kontinentů. Konečná volba byla nejvzdálenější z hlediska kilometrů, ale velmi blízká z hlediska filozofie. Už se nemůžu dočkat, až budu objevovat zemi, kterou mi všichni popisují jako fantastickou," uvedl Del Piero, jenž dostane své tradiční číslo 10.

V australské A-League dříve hrály hvězdy z evropských lig Dwight Yorke či Robbie Fowler, Del Pierův věhlas je ale překoná. Šestinásobný vítěz italské ligy rozhodně nehodlá být v klubu jen na ozdobu, touží vyhrávat.

"Jediné, na co jsem se jich ptal, bylo, jestli můžeme zvítězit. Odpověděli mi 'ano'," řekl Del Piero, jenž by měl být připraven na první utkání sezóny 6. října proti Wellingtonu. "Nebudu tady na dovolené. Přicházím s plným odhodláním," dodal muž, jenž by chtěl pomoci získat Sydney třetí titul po triumfech v letech 2006 a 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní