Rubriky:

Ostatní

Měl zařídit prohru Ghany s Českem na MS 2006. Odmítl šest miliónů

10. září 2012 13:02 - Lagos
(Aktualizováno: 10. září 2012 13:39)

Někdejší gólman ghanského fotbalového výběru Richard Kingson dostal při mistrovství světa v roce 2006 lákavou nabídku. Měl inkasovat 300 tisíc dolarů, v aktuálním přepočtu zhruba 5,7 miliónu korun, když zařídí prohru 0:2 s českou reprezentací. Kingson odmítl a Čechy vychytal. Ghana vyhrála 2:0 a následně dokráčela až do osmifinále turnaje. Česko v Německu vypadlo ve skupině.

 

Profimedia.cz

"Měli jsme hrát s Českem, tehdy druhým týmem světa. Jeden Ghaňan mě zavedl k lidem, kteří mi nabídli úplatek. Mohl jsem si polepšit o 300 tisíc dolarů, zatímco prémii za vítězství v tom utkání jsem měl jen tři tisíce dolarů," prohlásil Kingson podle serveru ESPN během vysílání náboženské televize Emmanuel TV z kostela v Nigérii.

Ghanský brankář přiznal, že nevěděl, co přesně udělat. "Byl jsem zmatený, nevěděl jsem, jak se mám rozhodnout. Žena mi po telefonu řekla, že mě nemiluje pro peníze, takže nemám podlehnout pokušení a ztratit důstojnost," uvedl Kingson.

Nabídku tedy odmítl a zachytal výborně. Po závěrečném hvizdu odcházel do šaten s čistým kontem, dva góly Ghany tehdy zařídili Sulley Muntari a Asamoah Gyan.

Kingson neřekl, kdo mu peníze nabídl. Vedení Fotbalové asociace ČR odmítlo, že by s údajným úplatkem měl český fotbal co do činění. "Vyjádření jsou tak absurdní a nevěrohodná, že je musíme pochopitelně důrazně odmítnout. Pan Kingson by si měl uvědomit, že za výroky, které nelze věrohodně doložit, mu mohou hrozit právní důsledky," řekl tiskový mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní