Brazilští fotbalisté deklasovali v přípravě Čínu 8:0

Recife

Byl to hlavně Neymarův zápas. V přípravném utkání deklasovala Brazílie Čínu 8:0 a hvězdný útočník zaznamenal hattrick. O další branky se postarali Ramires, Lucas, Hulk a Oscar z penalty. Jeden gól si pak přidali Číňané sami.

Brazilec Neymar se raduje z hattricku.

Číňané, 78. tým žebříčku FIFA, neměli proti pětinásobným mistrům světa šanci. V prvním poločase inkasovali dvakrát po slepených brankách Ramirese a Neymara, zcela pak vyhořeli v první čtvrthodině druhé půle, kdy dostali další čtyři góly. Neymar zkompletoval hattrick v 59. minutě.

Brazilci jako pořadatelé a jistí účastníci příštího světového šampionátu si zatím musejí vystačit s přípravnými zápasy. V pátek vydřeli těsnou výhru 1:0 nad Jihoafrickou republikou a diváci v Sao Paulu je za špatný výkon vypískali. Na soutěžní duely si svěřenci kritizovaného kouče Mana Menezese musejí počkat do Poháru konfederace v příštím roce, který také pořádají.

Přípravná fotbalové utkání:
Recife: Brazílie - Čína 8:0 (2:0)
Branky: 25., 53. a 59. Neymar, 22. Ramires, 48. Lucas, 51. Hulk, 69. vlastní Liou Ťien-jie, 74. Oscar z pen.