Francouzský fotbalový snajpr Thierry Henry ani v 35 letech neztratil nic ze svých mimořádných střeleckých kvalit. O víkendu se o tom přesvědčil i brankář Columbusu Matt Lampson, kterého hvězda New Yorku Red Bull v utkání zámořské MLS překvapila falšovanou střelou přímo z rohového kopu. Henry poslal ve třetí minutě nastaveného času míč o tyč do sítě a zpečetil výhru svého týmu na 3:1.

Henryho gól přímo z rohu

Bývalý kanonýr Arsenalu se postaral i o první gól New Yorku, kterým v deváté minutě vyrovnal na 1:1. V 79. minutě pak Henry z rohového kopu přihrál na vítěznou branku Daxe McCartyho, po jehož hlavičce se marně natahoval gólman Andy Gruenebaum: udeřil se obličejem do tyče a po dlouhém ošetřování nakonec musel trávník opustit. Jeho náhradník Lampson se pak v závěru dočkal potupy.

Henry má na kontě 13 gólů a i díky jemu protáhl New York svou sérii bez porážky na pět zápasů. Na lídra Východní konference Kansas City ztrácí jen dva body.