Rubriky:

Ostatní

Srbští fotbalisté odmítají hrát v Bělehradě, fanoušci jim tam nadávají

18. září 2012 17:35 - Bělehrad

Fotbalisté Srbska chtějí přesunout kvalifikační zápas proti Belgii plánovaný na 12. října z Bělehradu do Nového Sadu. Důvodem je nepřátelské chování vlastních fanoušků, kterému v metropoli v minulých duelech čelili.

 

Alexander Demianchuk, Reuters

Změnu města musí schválit UEFA a belgický svaz. "Pokud ne, nezbude nám nic jiného než hrát v Bělehradu, jak bylo původně plánováno," uvedl trenér srbské reprezentace Siniša Mihajlovič.

Jeho svěřence minulý týden v utkání proti Walesu hnalo za vítězstvím 6:1 frenetických patnáct tisíc fanoušků v Novém Sadu. V hlavním města zdaleka takovou podporu nemají. "Jsme už otrávení z toho, že na nás v Bělehradu pořád ječí a nadávají nám. Hostující týmy se tam cítí více doma než my a rozhodně nechci našim soupeřům dávat takovou výhodu," dodal třiačtyřicetiletý Mihajlovič.

Reprezentanty v metropoli uráželi

Srbským fotbalistům dali bělehradští fanoušci pocítit svou nespokojenost především během nepovedené kvalifikace o mistrovství Evropy, ale i po ní. A je jedno, zda se hrálo na stadiónu Crvene Zvezdy Marakana či na nedalekém stadiónu Partizanu. Fanoušci Crvené Zvezdy mimořádně ztěžují život i v reprezentačních zápasech svému bývalému brankáři Vladimiru Stojkovičovi, jenž v roce 2010 posílil právě městského rivala Partizan.

Poslední kapkou pro Mihajloviče bylo v srpnovém duelu proti Izraeli chování zhruba 5000 bělehradských fanoušků, kteří neustále reprezentanty uráželi. "Nechceme se úplně rozloučit s Bělehradem, ale nikdy nevíme, co nás tam čeká. Není jisté, kolik lidí přijde, a zda budou fandit nám, nebo hostujícímu týmu," poznamenal bývalý vynikající fotbalista Mihajlovič.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní