Sarajevo - Sparta 0:3Sparťanky vykročily výhrou 3:0 za postupem v Lize mistryň

Sparťanské fotbalistky vstoupily úspěšně do Ligy mistryň. V úvodním kole zvítězily 3:0 na hřišti Sarajeva a mají tak na dosah postup. Ten musí ještě potvrdit 11. října v domácí odvetě na stadiónu Viktorie Žižkov.

České mistryně sehrály v Bosně vydařené utkání, ve kterém byly po většinu zápasu aktivnějším celkem. Soupeřky přestřílely v pokusech na branku 13:3. Přesto se dlouho nemohly prosadit. Až v 57. minutě centrovala Pivoňková a Lucie Martínková otevřela skóre. O 11 minut později zvýšila druhá z útočnic Voňková a skóre v závěru završila znovu Martínková.

Sarajevo - Sparta Praha 0:3 (0:0)
Branky: 58. a 85. L. Martínková, 68. Voňková. Rozhodčí: Guilleminová (Fr.).
Sestava Sparty: Sloupová - I. Martínková, Bertholdová, Mocová, Vyštejnová - Pivoňková, Ringelová (83. Chlastáková), Sedláčková (88. Malinová), Bartoňová (72. Danihelková) - Voňková, L. Martínková. Trenér: Žovinec.