Rubriky:

Ostatní

Manažer Horník v Chomutově už nepůsobí, v klubu postrádal pracovní nasazení

30. září 2012 11:37 - Praha

Ivan Horník už není sportovním ředitelem třetiligového Chomutova. Jedenašedesátiletý funkcionář, který se letos v únoru vrátil k fotbalu po odpykání trestu za korupci, potvrdil v neděli zprávu ČTK.

"Pokud něco dělám, tak s plným nasazením. Obdobné zanícení očekávám od spolupracovníků. Když ale vidím, že chybí dobrá vůle a pracovitost a převládají řeči, končím," řekl spolupracovníkovi ČTK Horník.

O jeho odchodu z chomutovského celku se začalo mluvit poté, co Horník chyběl na středečním zápase Poháru České pošty s Viktorií Plzeň. Šéf klub Jiří Záruba uvedl, že Horník je na dovolené a jeho budoucnost v klubu se bude teprve řešit.

Údajné neshody s trenérem Lubošem Urbanem prý za odchodem bývalého funkcionáře Sparty a Žižkova nejsou. "Do týmu jsem ho přivedl já. Kdybych měl zásadní výhrady, asi bych ho odvolal sám," prohlásil Horník.

Za účast v korupční aféře si odpykal dvouletý disciplinární trest. V roce 2006 dostal od soudu desetiletý zákaz činnosti ve fotbale, v lednu tohoto roku mu byla polovina trestu prominuta a Horník se vrátil na fotbalovou scénu. V únoru se ujak funkce sportovního ředitele v týmu FC Chomutov.

Ambiciózní Chomutov je v ČFL po neúplném devátém kole na devátém místě s třinácti body.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní