Rubriky:

Ostatní

Slavia znovu skolila Spartu, kanonáda v derby potvrdila trend Juniorské ligy

2. října 2012 19:36 - Praha

Nadvláda fotbalové Slavie nad Spartou v derby je pro letošní podzim stvrzena. Tři dny po výhře 1:0 dospělých v Edenu se radovali i junioři. Sešívaní na Letné vyhráli dokonce 4:2... Premiérový ročník Juniorské ligy bojuje o přízeň fanoušků a kanonáda v derby potvrdila trend soutěže. Střelecký průměr na zápas je vysoký – 3,5 gólu na zápas.

 

Milan Malíček, Právo

„Hraje se útočný a bezstarostný fotbal, což se divákům musí líbit. Měl jsem o tuto soutěž trochu obavy, ale je přehlídkou zajímavých hráčů na rozhraní dorosteneckého a dospělého fotbalu," poukazuje Miroslav Pelta, šéf FAČR.

„Působil jsem ve Španělsku, kde juniorky neznají. Naopak v Anglii, Itálii či Rusku již leta fungují. U nás zatím vítězí ofenzivní pojetí. Hraje se otevřený fotbal, trenéři vedou své týmy k útočnému stylu. V budoucnu by se tento aspekt mohl přenést i do Gambrinus ligy a ta by lákala více diváků," doufá internacionál Radek Bejbl, který se stal ambasadorem Juniorské ligy.

Pohár větší než v Lize mistrů

Soutěž má nové webové stránky i novou trofej. „Pohár je důstojný, snad ještě větší než v Lize mistrů. Jen aby ho vítěz vůbec uzvedl," usmívá se Bejbl.

„Juniorská liga je projektem, který chce stavět na budoucnosti a fotbalových talentech. Věříme, že z podpory této soutěže může v horizontu několika let těžit především Gambrinus liga a celý český fotbal," doufá Dušan Svoboda, předseda LFA.

Již tři hráči dokázali vstřelit v jednom utkání čtyři branky: Asim Zac (Hradec Králové), Viktor Šimeček (Slavia Praha) a Karem Bulut (Mladá Boleslav).

V Juniorské lize se objevují hráči, kteří už mají ligové zkušenosti, a tak se například mezi střelce zapsali Bulut, Štohanzl (Mladá Boleslav), Petr, Navrátil, Klesnil (Olomouc), Fillo (Plzeň, nyní Mladá Boleslav), Hora (Plzeň), Musiol (Liberec), Hurka (Slavia) nebo Čajič (Teplice).

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní