Rubriky:

Ostatní

Rozhodnutí skončit v reprezentaci vůbec nelituji, řekl Baroš

13. října 2012 19:14 - Ostrava

Po deseti letech od svého odchodu do Liverpoolu se na fotbalový stadión Baníku na Bazalech vrátil útočník Milan Baroš. Bývalý reprezentant, který momentálně působí v béčku tureckého Galatasaraye Istanbul, ale zatím o návratu domů nepřemýšlí.

 

Jan Handrejch, Právo

"Jestli se jednou vrátím do české ligy, tak platí, že to bude Baník. To je jedna z mála pravdivých věcí, které o mě novináři v poslední době napsali," řekl Baroš novinářům na Bazalech, kde se zúčastnil oslav devadesátého výročí vzniku Baníku.

Třicetiletý ostravský odchovanec ale zatím návrat domů neplánuje. Zřejmě neodvratně se však krátí jeho dny v Istanbulu, kde s ním Galatasaray už podle všeho moc nepočítá.

"Jsou dvě cesty: buď jít cestou menší kvality a soustředit se spíše na výdělek, nebo za fotbalem a s penězi dolů. Jednáme s agentem Paskou, zda mě Galatasaray uvolní, a pak se rozhodneme, co dále. Nabídky od různých klubů jsou," řekl Baroš.

Baroš se cítil pod přílišným tlakem

Hráč, který prošel Liverpoolem, Lyonem, Portsmouthem nebo Aston Villou, v létě po mistrovství Evropy nadobro po jedenácti letech ukončil reprezentační činnost a čas ho utvrdil v tom, že se rozhodl správně.

"Jednoznačně toho nelituju. Úplně to ze mě spadlo, byl jsem se na kluky podívat v Plzni proti Maltě a užil jsem si fotbal jako divák a fanoušek. Možná mi bylo trošičku líto, že jsem skončil tak brzo, ale jiné východisko nebylo. S takovým tlakem, který přecházel až v urážky, jsem se jinde v Evropě nesetkal," řekl Baroš, který už národnímu týmu jen fandí. "Klukům samozřejmě přeju a doufám, že v úterý zvládnou zápas s Bulharskem. Teď jsem už jenom fanoušek," dodal s úsměvem.

Ostrava je fotbalové město

Když ale mluvil o Baníku, chvílemi se i mračil. Ze zahraničí prý s těžkým srdcem sledoval, co s jeho mateřským klubem provedla minulá garnitura majitelů.

"To, co se tady stalo, je skoro trestný čin. Moc přeju novým majitelům, aby klub ve spolupráci s městem zachránili při životě. Ukazuje se, že město je fotbalové, protože i když Baník hraje dole, má pořád skoro nejvyšší návštěvy v lize. Věřím, že se to podaří zachránit, jak klub, tak Bazaly," řekl Baroš.

Fanoušci Baníku ho prý ale zatím v modrobílých barvách neuvidí. "Myslím, že nemám ještě tolik roků. Takové tři roky bych v zahraničí ještě chtěl zůstat. Ale nikdy neříkej nikdy a jestli se do české ligy vrátím, bude to jedině v Baníku," dodal Baroš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní