Rubriky:

Ostatní

Japonce pohoršily francouzské žerty o havárii ve Fukušimě

16. října 2012 09:47 - Tokio

Některé vtípky se zkrátka nevyplácí. Přesvědčil se o tom i francouzský televizní komentátor, jehož žertovná poznámka o havárii japonské jaderné elektrárny ve spojení s fotbalovým brankářem Eidžim Kawašimou vyvolala v Japonsku pohoršení.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Laurent Ruquier chtěl po výhře Japonců nad Francií 1:0 v pátečním přípravném zápase ocenit gólmanův výkon a na kamery ukázal fotomontáž, na níž měl Kawašima čtyři ruce. Obrázek okomentoval bonmotem o "efektu Fukušima".

Diváci ve studiu ocenili vtip smíchem a aplausem, hlavní tajemník a mluvčí vlády Osamu Fudžimura ale dnes označil Ruquierovy poznámky za nevhodné. Japonské velvyslanectví v Paříži zaslalo televizní stanici France 2 protestní dopis, v němž se uvádí, že tyto poznámky "zraňují city lidí, kteří byli tragédií zasaženi, a hatí snahy o obnovu".

Havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě spustilo vloni v březnu silné zemětřesení a následná cunami. Více než 15 000 lidí zemřelo a další tři tisícovky zůstávají nezvěstné.

Proti zlehčování katastrofy se ohradila i japonská ministryně školství a sportu Makiko Tanakaová. "Mnoho lidí bylo při jaderné krizi zraněno. Nevím, jak si z toho lidé mohou dělat legraci," řekla Tanakaová.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní