Rubriky:

Ostatní

Trenér Senegalu Koto nedostal tým na africké mistrovství, a tak končí.

24. října 2012 13:51 - Dakar

Neúspěch v kvalifikaci mistrovství Afriky stál místo trenéra fotbalistů Senegalu Josepha Kota. Jeho svěřenci přišli o šanci na postup do finálového turnaje poté, co před dvěma týdny nestačili na Pobřeží slonoviny. Zápas, který musel být kvůli výtržnostem fanoušků předčasně ukončen, vyhráli z rozhodnutí kontinentální federace CAF fotbalisté okolo Didiera Drogby 2:0.

 

Mamadou Gomis, Reuters

„Koto byl odvolán, protože nebylo dosaženo vytyčených cílů," uvedli zástupci senegalského svazu v oficiálním prohlášení.

Násilnosti na stadionu vypukly při odvetném duelu po penaltě Didiera Drogby, který zvyšoval na 2:0. V celkovém skóre dvojzápasu znamenalo vedení 6:2. Fanoušci pak začali házet na hřiště odpadky a napadali hráče soupeře. Zápas byl tak přerušen a následně předčasně ukončen. Fotbalisté, rozhodčí i příznivci hostů museli stadion opustit pod ochranou policie.

Koto se ujal funkce jako prozatimní kouč letos v únoru, v červenci byl potvrzen jako hlavní trenér. Nahradil Amara Traorého, který byl propuštěn po fiasku na předchozím africkém šampionátu. Joseph Koto tak končí podobně jako jeho předchůdce.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní