Rubriky:

Ostatní

Sandoval třemi homeruny pomohl Giants k první výhře ve finále MLB

25. října 2012 08:05 - San Francisco

Rekordními třemi homeruny pomohl Pablo Sandoval baseballistům San Franciska k výhře v prvním duelu finále MLB. Giants porazili na úvod Světové série hrané na čtyři vítězné zápasy Detroit 8:3.

 

Robert Galbraith, Reuters

Venezuelan Sandoval zahrál tři nechytatelné odpaly za bariéru jako teprve čtvrtý hráč v historii Světové série. Před ním to dokázali jen legendární Babe Ruth (1926, 1928), Reggie Jackson (1977) a Albert Pujols (2011).

Dvakrát Sandoval poslal za plot míč z nadhozu esa Tigers Justina Verlandera, kterému zápas nevyšel, a potřetí "ztrestal" střídajícího Ala Alburquerquea. "Pánové, nemohu tomu uvěřit," kroutil Sandoval hlavou nad svým počinem. "Tři homeruny jsou vždy překvapením, ale on na to má," řekl kouč Giants Bruce Bochy.

Nadhazovačům Giants se naopak podařilo udržet nebezpečné pálkaře Detroitu na uzdě. Začátek zvládl technický Barry Zito, který se před třemi lety, kdy San Francisco vyhrálo Světovou sérii MLB, nedostal ani do sestavy. Po něm nastoupil Tim Lincecum, kterému se letos nedařilo, ale ve středu nepovolil soupeři ani jeden odpal.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 1. zápas:
San Francisco - Detroit 8:3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní