Fotbalisté D.C. United a Seattlu doplnili semifinalisty MLS

New York

Fotbalisté D.C. United vyhráli divokou odvetu na hřišti New Yorku 1:0 a po úvodní remíze postoupili do finále Východní konference MLS, kde se utkají s Houstonem. Zápas se měl hrát už ve středu, ale kvůli sněhové bouři musel být odložen. Ve čtvrtek si fanoušci přišli na své.

Gólman Bill Hamid krátce před faulem, za který byl vyloučen.

Oba týmy dohrávaly jen v deseti, na straně United byl vyloučen brankář Bill Hamid. Jeho náhradník Joe Willis však opakovanou penaltu newyorskému útočníkovi Kennymu Cooperovi chytil. Po druhé žluté kartě vzápětí oslabil domácí tým bývalý obránce Barcelony Rafael Márquez a vítěznou trefu dal minutu před koncem Nick DeLeon. Play-off tak skončilo i pro francouzskou hvězdu New Yorku Thierryho Henryho.

Vyzyvatelem obhájce titulu Los Angeles na "Západě" bude Seattle. Dvojzápas s Realem Salt Lake, šampiónem ligy z roku 2009, rozhodla v odvetě jediná trefa honduraského fotbalisty Maria Martíneze z 81. minuty. Další šance zhatil v Utahu silný vítr.