Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté Fluminense slaví další brazilský titul. Podruhé během tří sezón

12. listopadu 2012 10:15 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 12. listopadu 2012 16:21)

Fotbalisté Fluminense jsou brazilským mistrem. Druhý titul za poslední tři roky jim tři kola před koncem zajistila výhra 3:2 na hřišti Palmeiras, o které třemi góly v nedělním zápase rozhodl nejlepší střelec soutěže Fred.

 

Nelson Perez, ČTK/AP

"Dobrý tým se špatnou atmosférou nemůže být mistrem. Nám se tady podařilo postavit tým, ve kterém je skvělá atmosféra. Proto máme titul," řekl trenér Abel Braga. "Dokonce i kapitán a nejlepší střelec Fred je jenom jedním hráčem z týmu," dodal.

Fred se poprvé trefil v závěru prvního poločasu a druhou branku přidal krátce po přestávce. O záchranu bojující Palmeiras sice dokázali vyrovnat, na třetí a celkově 19. branku bývalého hráče Lyonu dvě minuty před koncem už ale zareagovat nestihli.

Zápas se nehrál na tradičním stadionu Palmeiras v Sao Paulu, ale na vzdálenějším Presidente Prudente. Vedení klubu se rozhodlo utkání přeložit kvůli obavám z řádění fanoušků, kteří neunášejí, že týmu hrozí sestup. Někteří hráči si dokonce kvůli výhrůžkám příznivců museli najmout osobní strážce.

Po nedělním utkání rozzlobení příznivci Palmeiras vtrhli do klubového obchodu se suvenýry. Na stěnu sprejem napsali vzkaz "mír je u konce" a založili požár. Hasiči oheň rychle zlikvidovali a nikdo nebyl zraněn, došlo jen ke škodám na zboží.

Fluminense má po výhře v tabulce nedostižný desetibodový náskok před druhým Grémiem. Připsalo si čtvrtý titul v historii klubu, brazilskou ligu ovládlo také v letech 1970, 1984 a 2010.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní