Ibrahimovic čtyřmi góly zařídil výhru Švédska nad Anglií

Hvězdný švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovic nastřílel Anglii v přípravném utkání čtyři góly. Skandinávský tým v premiéře na novém národním stadionu ve Stockholmu vyhrál 4:2. Jednatřicetiletý Ibrahimovic překonal s 39 góly za reprezentaci dosavadní rekord Henrika Larssona, který se trefil sedmatřicetkrát.

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovič se raduje z jedné ze svých branek do sítě Anglie.

Švédové vstoupili do utkání ve Friends Areně dobře a díky Ibrahimovicovi od 20. minuty vedli. Anglii se povedl závěr prvního poločasu, v němž zásluhou Welbecka a Caulkera během tří minut zápas otočila.

Druhá půle ale patřila Ibrahimovicovi. Útočník Paris St. Germain nasázel v poslední čtvrthodince tři branky. Tu poslední vstřelil v první minutě nastavení, kdy nůžkami před pokutovým územím překonal vyběhnuvšího brankáře Harta.

Lídr "české" kvalifikační skupiny o postup na mistrovství světa v roce 2014 Itálie doma podlehla Francii 1:2 a prohrála páté přátelské utkání za sebou.

Italové se v Parmě ujali vedení ve 35. minutě po prvním gólu El Shaarawyho v národním týmu. Dvě minuty poté však vyrovnal Valbuena a v 67. minutě dokonal francouzský obrat náhradník Gomis. Domácí trefili dvakrát brankovou konstrukci.

Dánové remizovali s Tureckem

Březnový soupeř českého týmu v kvalifikaci Dánsko nedokázalo v Istanbulu udržet nejtěsnější vedení a remíza 1:1 je pro něj sedmým zápasem bez vítězství. Dánům chybělo mnoho zraněných či nemocných opor. Debut v národním dresu si tak odbyli obránce Conboy a záložníci Sloth, Larsen a Fischer.

Na stadionu Galatasaraye se poprvé prosadil v 65. minutě z penalty útočník Bendtner. Turecko, které hrálo jubilejní 500. mezinárodní zápas a v únoru se v přípravě utká i s Českem, odpovědělo o čtyři minuty později díky forvardovi Erdingovi.

Další protivník týmu Michala Bílka ve skupině B Arménie porazila v Jerevanu Litvu 4:2. O branky domácího celku se postarali Manučarjan, Mkrtčjan, Mchitarjan a Özbiliz.

Sérii pěti mezinárodních zápasů bez porážky ukončilo Bulharsko, které v Sofii podlehlo 0:1 Ukrajině. Té zařídil první vítězství od června Kučer gólem ze 33. minuty.

Rusko nedokázalo v Krasnodaru proti USA dvakrát udržet vedení a po brance z nastaveného času remizovalo 2:2. Na úvodní trefu debutujícího Smolova z 9. minuty odpověděl čtvrt hodiny před koncem Bradley. V 84. minutě vrátil Rusům vedení z penalty Širokov, ale střídající Diskerud krátce před závěrečným hvizdem vyrovnal rovněž premiérovým reprezentačním zásahem. Ruský tým tak přišel o pátou výhru za sebou pod italským trenérem Fabiem Capellem.

Přípravná fotbalová utkání:
Tbilisi: Gruzie - Egypt 0:0
Krasnodar: Rusko - USA 2:2 (1:0)
Branky 9. Smolov, 84. Širokov z pen. - 76. Bradley, 90.+4 Diskerud.
Jerevan: Arménie - Litva 4:2 (1:0)
Branky: 7. Manučarjan, 50. Mkrtčjan, 56. Mchitarjan, 72. Özbiliz - 66. a 83. z pen. Rimkevičius.
Sestava Arménie:
Berezovskij - Hovsepjan (4. Artak Edigarjan, 61. Ambarcumjan), Arzumanjan (28. T. Voskanjan), Aleksanjan, Hovhanisjan - Mkrtčjan, Mchitarjan (73. M. Voskanjan), Kazarjan, Pizzelli - Özbiliz (75. Malakjan), Manučarjan (14. Manojan). Trenér: Minasjan.
SAE - Estonsko 2:1 (1:1)
Branky: 31. Al Kamálí z pen., 71. Alí Mabchút - 45. Ahjupera.
Sofia: Bulharsko - Ukrajina 0:1 (0:1)
Branka: 33. Kučer.
Sestava Bulharska: Kolev - J. Minev, Bodurov, Ivanov, Zanev (46. V. Minev) - Sarmov (46. Djakov), G. Iliev (63. Cvetkov), G. Milanov (46. Marquinhos), Popov (77. Tonev), Manolev - Božinov (60. Rangelov). Trenér: Penev.
Alžír: Alžírsko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:0)
Branka: 90. Svraka.
Nikósie: Kypr - Finsko 0:3 (0:2)
Branky: 14. Pukki, 28. Hetemaj z pen., 86. Kolehmainen.
Skopje: Makedonie - Slovinsko 3:2 (2:0)
Branky: 27. Tasevski, 41. Jahovič, 51. Ibraimi - 49. a 63. Pečnik.
Sús: Tunisko - Švýcarsko 1:2 (0:1)
Branky: 59. Davádí - 40. Derdiyok, 90.+6 Shaqiri.
Vaduz: Lichtenštejnsko - Malta 0:1 (0:1)
Branka: 38. Caruana.
Sestava Malty: Haber - Caruana, Sciberras (84. R. Muscat), Agius, Dimech - Failla (90. A. Muscat), Briffa (69. Bajada), Vella, Cohen (46. Fenech) - Herrera, Schembri. Trenér: Ghedin.
Andorra La Vella: Andorra - Island 0:2 (0:1)
Branky: 14. Gudmundsson, 59. Sigurjónsson.
Jeruzalém: Izrael - Bělorusko 1:2 (1:1)
Branky: 19. Damari - 45. Kisljak, 46. Balanovič.
St. Gallen: Chile - Srbsko 1:3 (0:1)
Branky: 88. Henriquez - 21. Markovič, 54. Djordjevič, 65. Djuričič. ČK: 78. Vidal (Chile).
Istanbul: Turecko - Dánsko 1:1 (0:0)
Branky: 69. Erding - 65. Bendtner z pen.
Sestava Dánska: Andersen - Wass, Kjaer, Stadsgaard, Conboy - Stokholm, Sloth (47. Poulsen) - Lorentzen (47. Larsen), Eriksen, Krohn-Dehli (66. Fischer) - Bendtner (77. Helenius). Trenér: Olsen.
Bukurešť: Rumunsko - Belgie 2:1 (1:1)
Branky: 23. Maxim, 66. Torje z pen. - 32. Benteke.
Lucemburk: Lucembursko - Skotsko 1:2 (0:2)
Branky: 47. Gerson - 11. a 23. Rhodes.
Linec: Rakousko - Pobřeží slonoviny 0:3 (0:1)
Branky: 44. Ya Konan, 61. Drogba, 76. Traoré.
Stockholm: Švédsko - Anglie 4:2 (1:2)
Branky: 20., 78., 85. a 90.+1 Ibrahimovic - 35. Welbeck, 38. Caulker.
Budapešť: Maďarsko - Norsko 0:2 (0:1)
Branka: 38. Nielsen, 79. Abdellaoue.
Amsterodam: Nizozemsko - Německo 0:0
Libreville: Gabon - Portugalsko 2:2 (1:1)
Branky 33. Madinda z pen., 69. Biyogo Pocko z pen. - 35. Pizzi z pen., 60. Almeida.
Dublin: Irsko - Řecko 0:1 (0:1)
Branka: 29. Cholevas.
Gdaňsk: Polsko - Uruguay 1:3 (1:2)
Branky: 64. Obraniak - 21. vlastní Glik, 34. Cavani, 66. Suárez.
Parma: Itálie - Francie 1:2 (1:1)
Branky: 35. El Shaarawy - 37. Valbuena, 67. Gomis.
Sestava Itálie: Sirigu, Maggio, Barzagli (46. Bonucci), Chiellini, Balzaretti - Montolivo (50. Florenzi), Verratti (50. Pirlo), Marchisio (50. Giaccherini) - Candreva (70. Giovinco), Balotelli, El Shaarawy (73. Diamanti). Trenér: Prandelli.
Ženeva: Albánie - Kamerun 0:0
Panama City: Panama - Španělsko 1:5 (0:3)
Branky: 87. Gómez z pen. - 16. a 43. Pedro, 29. Villa, 82. Ramos, 84. Susaeta.