East Rutherford

Běžela 79. minuta přátelského utkání mezi Brazílií a Kolumbií. Za nerozhodného stavu 1:1 upadl po souboji Armera s Alvesem druhý jmenovaný k zemi a rozhodčí Geiger ukázal na značku pokutového kopu. Kolumbijci mohutně protestovali, leč marně. Míč si přichystal kanonýr Neymar, který pár minut před tím srovnal skóre. Dvacetiletý talent s vytříbenou technikou ale při exekuci selhal a balón poslal vysoko nad bránu. Zápas, který se hrál v New Jersey, tak nakonec vítěze nepoznal.

Zahozená penalta Neymara.

Forvard brazilského Santosu přičítal své zaváhání terénu. "Ta penalta byla hrozná, ale určitě jste si všimli, v jakém stavu bylo hřiště. Neměl jsem stabilitu. Takové věci se stávají," citoval Neymara server britského deníku The Sun.

Nabízí se však i druhá varianta. Podle Kolumbijců byl totiž zákrok na Alvese čistý, Armero podle nich jen vypíchl balón. Neymarovi se tak mohlo soupeře zželet a v duchu fair-play pokutový kop schválně neproměnil. Této hypotéze napomáhá i fakt, že ho společně s několika spoluhráči přišli bezprostředně po provedení kopu podpořit i brankář Ospina s kolumbijským kapitánem Yepesem, který ho "děkovně" poplácal.

Co si o celé situaci myslíte vy? Chyboval mladý Brazilec úmyslně?