Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Brankář kanonýr. Teď Ceniho oslavují, před třemi měsíci se mu přitom smáli

24. listopadu 2012 12:55 - Praha/Sao Paulo

Nejeden útočník by mu mohl jeho bilanci závidět: Rogério Ceni, jediný fotbalový brankář planety s více než stovkou vstřelených gólů na kontě, o víkendu ještě znovu vylepšil své už tak jedinečné statistiky. Bezmála čtyřicetiletý veterán se skvělou kopací technikou v duelu brazilské ligy s Nauticem rozhodl z penalty o výhře Sao Paula 2:1 a současně zaznamenal už svoji 107. trefu v kariéře.

Sudí nařídil penaltu po zákroku na pronikajícího Luise Fabiana a Ceniho exekuce byla bezchybná. Poslal míč k pravé tyči, zatímco jeho kolega v dresu Nautica Felipe se vrhl na druhou stranu. Fanoušci Sao Paula šíleli, brazilský komentátor jakbysmet...

Přitom ani Ceni, s více než tisícovkou zápasů za Sao Paulo na kontě, není v zemi hostitele světového šampionátu v roce 2014 nedotknutelný. Před třemi měsíci, shodou okolností rovněž v utkání proti Nauticu, vybíhal na centrovaný míč po rohu, ale srazil si ho nešťastně do vlastní branky (viz video v galerii). V komentářích se pak dočetl, že svým zákrokem „popřel zákony fyziky."

Nyní už ale znovu mají v zemi pětinásobných mistrů světa pro někdejšího reprezentanta a šampióna brazilské ligy z let 2006-2008 jen slova chvály.

Nejlepší fotbaloví brankáři-střelci podle IFFHS:
1. Rogério Ceni Brazílie 107  
2. José Luis Chilavert Paraguay   57  
3. Dimitar Ivankov Bulharsko   41  
4. Jorge Campos Mexiko               39
    René Higuita Kolumbie   39  
    Johnny Vegas Fernández Peru   39  
    Hans-Jörg Butt Německo   39  
Pozn.: Dosažené góly v nejvyšší lize a v reprezentaci.
mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní