Rubriky:

Ostatní

K brazilské reprezentaci se vrací kouč Scolari a také Parreira

29. listopadu 2012 14:32 - Sao Paulo

K brazilské fotbalové reprezentaci se po deseti letech vrací Luiz Felipe Scolari. Příchod čtyřiašedesátiletého trenéra, který nahradí před týdnem odvolaného Mana Menezese, dnes potvrdilo vedení svazu.

 

Fotobanka Profimedia

Spolu se Scolarim, který Brazílii v roce 2002 dovedl k poslednímu z jejích pěti titulů mistrů světa, svaz také do funkce technického ředitele angažoval Carlose Alberta Parreiru. Ten jako trenér dovedl národní celek k triumfu na světovému šampionátu v roce 1994.

Menezes doplatil na neúspěchy na loňském jihoamerickém šampionátu a olympijských hrách v Londýně, kde "kanárci" opět nedosáhli na premiérové zlato. Vedení svazu se proto reprezentaci, která se chystá na domácí mistrovství světa v roce 2014, rozhodlo dát nový impulz.

Tím má být zkušený Scolari, jenž v září skončil kvůli špatným výsledkům v brazilské lize u fotbalistů Palmeiras, s kterými v létě získal domácí pohár. V minulosti vedl také reprezentaci Portugalska, s níž získal v roce 2004 stříbro na mistrovství Evropy, či londýnskou Chelsea. Jeho první angažmá u brazilského výběru trvalo rok a půl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní