Nenávist fanoušků tureckých klubů Galatasaray a Besiktas Istanbul zřejmě nezná mezí. Příznivci těchto týmů, kteří se pohybují především kolem fotbalu, si totiž neodpustili rvačku ani na nedělním basketbalovém zápase vozíčkářů v hale Ahmet Comert. Policie musela násilníky rozhánět slzným plynem.

Policie krotila slzným plynem rozvášněné fanoušky na basketbalovém zápase vozíčkářů.Video: Reuters

Invaze chuligánů na hrací plochu nejprve o půlhodiny zpozdila začátek zápasu. Rozhodčí nakonec museli kvůli přetrvávajícím problémům duel přerušit šest minut před koncem druhé čtvrtiny za stavu 31:26 pro Galatasaray.

Podle agentury Reuters istanbulská policie zadržela minimálně dva výtržníky, které identifikovala podle videozáznamu z incidentu.

Fanoušci na sebe během utkání pokřikovali vulgární urážky. Při rvačce také poničili několika basketbalistům invalidní vozíky.