Rubriky:

Ostatní

Bin Hammám odešel z fotbalu, přesto dostal doživotní zákaz

17. prosince 2012 18:18 - Curych

Bývalý kandidát na prezidenta FIFA Mohammed bin Hammám odstoupil ze všech fotbalových funkcí. Navzdory tomu však třiašedesátiletý Katařan, který mimo jiné působil v čele Asijské fotbalové konfederace, dostal za korupci doživotní zákaz působení ve fotbale.

 

Profimedia.cz

"V souladu s novým etickým kodexem jsme využili možnosti udělit sankce i přesto, že se dotyčný člověk rozhodl z fotbalu odejít," uvedla v prohlášení FIFA, která Bin Hammáma potrestala na základě zprávy předsedy vyšetřovací komise Michaela Garcii.

"Ukázalo se, že Mohammed Bin Hammám se ve funkci prezidenta asijské konfederace a člena výkonného výboru FIFA v letech 2008 až 2011 opakovaně provinil proti pravidlům o konfliktu zájmů," uvedla FIFA.

Bin Hammám dostal doživotní distanc už loni v červenci za to, že se před volbou prezidenta FIFA pokoušel koupit hlasy voličů z karibské oblasti. Letos v létě však arbitrážní soud CAS distanc pro katarského funkcionáře kvůli nedostatku důkazů zrušil.

Do funkcí se však Bin Hammám ani poté vrátit nemohl, protože asijská konfederace ho obvinila z finančních machinací. Od FIFA za to nejprve dostal provizorní zákaz působení ve fotbale, který byl po Garciově vyšetřování potvrzen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní