Rubriky:

Ostatní

Číňané dluží Drogbovi s Anelkou milióny na výplatách. Hvězdy se chystají dát Šanghaji vale

18. prosince 2012 10:40 - Šanghaj

Bývalé hvězdy fotbalové Chelsea Didier Drogba a Nicolas Anelka se chystají opustit Šanghaj. Číňané jim totiž dluží milióny dolarů na výplatách.

 

ČTK/AP

Drogba po skončení čínské nejvyšší soutěže trénuje s Chelsea, s níž se připravuje na africké mistrovství. Reprezentant Pobřeží slonoviny chtěl původně do londýnského celku zamířit už v listopadu na hostování, nedostal však povolení k přesunu před zahájením přestupního termínu.

Podle listu Oriental Sports Daily je teď velmi pravděpodobné, že se do Číny už nevrátí. Klub, se kterým Drogba v červnu podepsal smlouvu na 2,5 roku s týdenním příjmem kolem 300 tisíc dolarů, prý totiž útočníkovi dluží několik výplat.

Zatímco o Drogbově odchodu se pouze spekuluje, Anelka už začal s vedením jednat o předčasném ukončení smlouvy. Bývalý francouzský reprezentant, který v Šanghaji chvíli působil i jako hrající trenér, má kontrakt ještě na rok. Pokud ho však klub nechá odejít zadarmo, je ochoten se vzdát platu, jenž měl v závěrečném roce smlouvy činit sedm miliónů dolarů.

Odchod Afričana by byl velkou ranou

Zejména Drogbův odchod by byl pro klub, který navzdory hvězdným posilám skončil v lize až na devátém místě, velkou ranou. Útočník z Pobřeží slonoviny nastřílel v 11 zápasech osm branek, zatímco Anelka dal ve 22 utkáních jen tři góly.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní