Lazio - Siena 1:1, PEN. 4:1Kozák pomohl v rozstřelu Laziu do čtvrtfinále Italského poháru

Fotbalový reprezentant Libor Kozák pomohl Laziu Řím do čtvrtfinále Italského poháru. Český útočník jako poslední v rozstřelu dramatického zápasu se Sienou proměnil penaltu a po výsledku 4:1 se hráči římského klubu mohou těšit na čtvrtfinále s Catanií. Po 120 minutách skončil duel remízou 1:1.

Libor Kozák (vpravo) v zápase s Evropské ligy s Mariborem (ilustrační foto).

Lazio dostal proti outsiderovi pod tlak Cana, jenž vlastním gólem daroval Sieně v 56. minutě vedení. Vyrovnat se podařilo Cianimu až v nastaveném čase základní hrací doby. V rozstřelu se trefili všichni čtyři hráči Lazia, zatímco z Catanie uspěl pouze Belmonte. Novému kouči hostů Giuseppu Iachinimu tak soutěžní premiéra po velkém boji nevyšla.

Již před Laziem a Catanií se do lednového čtvrtfinále probojoval AS Řím s koučem Zdeňkem Zemanem, který nastoupí proti Fiorentině. Juventus bude hrát s AC Milán a ve hře o pohár jsou také Inter a Boloňa.