Rubriky:

Ostatní

FIFA zaútočí na agenty. Chce omezit jejich podíl na přestupech fotbalistů

9. ledna 2013 09:26 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace FIFA chce snížit podíl hráčských agentů na přestupových částkách, který v loňském roce činil 28 procent. Pro kluby chystá online systém, pomocí kterého by týmy mohly jednat přímo mezi sebou.

 

Jan Handrejch, Právo

"Bude to revoluce pro přestupový systém," prohlásil předseda komise klubů FIFA Jacques Anouma o chystaném programu Global Player Exchange. "Registrované kluby budou díky němu v přímém kontaktu a budou mít všechny informace o dostupných hráčích na trhu," dodal.

FIFA už v roce 2010 zavedla internetový systém pro registraci přestupů, který byl loni využit při transferech 11.555 hráčů. Další analýzu přestupů v roce 2012 federace zveřejní po zasedání výkonného výboru na konci března.

Exekutiva bude mimo jiné také řešit, jak omezit tzv. vlastnictví třetí stranou, kdy práva na hráče nedrží kluby, ale agenti. Podle posledního průzkumu se na něm podílí 15 procent licencovaných agentů v Anglii, Francii, Německu, Španělsku a Itálii. "Chceme, aby přestupy byly co nejtransparentnější," uvedl Anouma.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní