Ostatní

14. ledna 2013 13:03 - Bangkok

S hodně zvláštním a hrůzu nahánějícím soupeřem se v rámci soustředění v Thajsku střetli fotbalisté PSV Eindhoven. Při návštěvě věznice s vysokou ostrahou Klong Prem, která se nachází v Bangkoku, sehráli dva krátké přátelské zápasy s tamními trestanci. Ačkoli svěřenci trenéra Dicka Advocaata nebyli zpočátku bizarním soubojem zrovna nadšeni, po zápasech si hvězdy slavného nizozemského týmu zajímavou zkušenost pochvalovaly.

Reuters

Kompletní tým, jenž si měsíční ligovou přestávku vyplnil atraktivním turné v Thajsku, obdržel pozvání k unikátní návštěvě od místních úřadů. Výprava jedenadvacetinásobného nizozemského mistra se mohla jako první fotbalový klub podívat, jak to vypadá za zdmi této proslulé a největší thajské věznice, kde si v celém komplexu odpykává trest za drogy, loupeže či znásilnění více než 20 tisíc osob.

Aktuálně vedoucí celek Eredivisie se v rámci návštěvy utkal v přátelském duelu s vězni, kteří byli do týmu Klong Prem vybráni na základě dobrého chování. Zápasy, které se na zmenšeném hřišti hrály na deset minut, skončily výsledky 1:0 a 1:1.

Utkání se zúčastnili Mathias Jørgensen, Nigel Bertrams, Memphis Depay, Jürgen Locadia, Menno Koch, Zakaria Bakkali, Marcel Ritzmaier, Jorrit Hendrix a klubový lékař Rolf Timmermans. Zbytek mužstva stejně jako ostatní trestanci zápas se zájmem sledovali.