Petrohrad

Neuvěřitelnou parádu předvedl na lednovém Memoriálu Valentina Granatkina, který se každoročně koná v Rusku, záložník Nikita Korzun z Běloruska. V přípravném turnaji určeným pro mládežnické reprezentace sice jeho tým nepostoupil ze skupiny, přesto se výběr trenéra Andreje Pišnika zapsal do povědomí fanoušků. Přičinil se o to teprve sedmnáctiletý Korzun, který se v duelu proti Belgii zmocnil na vlastní polovině míče a nádhernou ranou přeloboval soupeřova brankáře.

Fantastický gól Nikity Korzuna.

Běloruský tým hráčů do osmnácti let si ve čtyřčlenné základní skupině připsal na konto pouze jedno vítězství, když porazil právě Belgii 3:0.

Výraznou měrou se o něj přičinil zmiňovaný Korzun, jenž těsně před poločasem zasadil protivníkovi dva rychlé údery, přičemž ten první stál opravdu za to. Na vlastní polovině převzal balón, všiml si, že gólman Verheyen stojí daleko od své brány a výstavní trefou ho přehodil.

Korzun splnil, co slíbil

Středopolař Minsku o chvíli později překonal belgického brankáře podruhé a konečný výsledek zpečetil v 83. minutě Rassadkin.

„Mluvili jsme s Korzunem před zápasem. Slíbil, že v utkání ukáže to nejlepší, co v něm je. A splnil, co slíbil. Dva góly, které vstřelil, jsou výsledkem systematické hry celého mužstva," liboval si běloruský kouč Pišnik.

Na turnaji startovala i česká reprezentace, která pod vedením kouče Josefa Csaplára obsadila v konkurenci šestnácti celků konečné šesté místo.