Rubriky:

Ostatní

Nizozemské hvězdy chystají benefici pro rodinu ubitého rozhodčího

22. ledna 2013 21:58 - Haag

Hvězdy nizozemského fotbalu na jaře sehrají benefiční utkání na podporu rodiny ubitého rozhodčího Richarda Nieuwenhuizena. Zápas by se měl odehrát 26. dubna a jeho výtěžek poputuje na konto pozůstalých.

"Rodina potřebuje naši podporu. A to znamená i finanční pomoc," uvedl Rob Mueller, člen představenstva klubu SC Buitenboys, která zápas proti nizozemským hvězdám sehraje.

Podle Muellera přišel s nápadem na benefiční duel bývalý reprezentant a současný trenér Ajaxu Amsterodam Frank de Boer. Zatím žádná jména nejsou jistá, nicméně zájem o účast už prý projevili například Dennis Bergkamp, Ronald Koeman, Edwin van der Sar či Frankovo dvojče Ronald.

Utkání by se mělo odehrát na stadiónu v Almere, kde v prosinci k tragédii došlo. Tým SC Buitenboys má nastoupit v kombinované sestavě seniorských a juniorských hráčů, mezi nimiž by měl být Nieuwenhuizenův patnáctiletý syn Mykel.

Jeho jednačtyřicetiletého otce 2. prosince brutálně napadli po zápase, v němž byl asistentem rozhodčího, tři fotbalisté z mládežnického amsterodamského klubu SV Nieuw Sloten. Pěstmi a kopanci mu způsobili zranění, kterým v nemocnici podlehl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní