Pobřeží slonoviny je v čtvrtfinále fotbalového mistrovství Afriky

Fotbalisté Pobřeží slonoviny porazili na mistrovství Afriky Tunisko 3:0 a jako první na turnaji si zajistili postup do čtvrtfinále. Jako jediní mají v Jižní Africe po dvou zápasech stoprocentní bilanci a postupovou jistotu jim dala následná výhra Toga 2:0 nad Alžírskem.

Gervinho z Pobřeží slonoviny se raduje z gólu.

Pobřeží slonoviny vstoupilo do zápasu skupiny D bez Didiera Drogby, kterého trenér Sabri Lamouchi poprvé nenasadil do základní sestavy. I bez bývalého kanonýra Chelsea, jenž momentálně hraje za Šanghaj, ale tým na hřišti dominoval.

O úvodní gól se v prvním poločase postaral Gervinho. Drogba přišel na hřiště na posledních 25 minut a Pobřeží slonoviny poté přidalo další dvě branky. Trefili se Yaya Touré a Didier Ya Konan.

Togu zajistili první body do tabulky hvězda Tottenhamu Emmanuel Adebayor a v nastaveném čase Dové Wome. Jeho gólu předcházelo dlouhé přerušení kvůli nalomené tyči u jedné z branek, kterou museli pořadatelé vyměnit. Togo má stejně jako Tunisko tři body a oba týmy si v třetím kole zahrají spolu o postup.