Rubriky:

Ostatní

Čech zaútočí na rekordní šesté vítězství ve Fotbalistovi roku

28. ledna 2013 20:58 - Praha

Brankář Petr Čech nechybí mezi deseti hráči, kteří se ucházejí o vítězství ve 48. ročníku české ankety Fotbalista roku. Pokud gólman Chelsea uspěje, připíše si už šestý triumf, což se ještě nikomu nepodařilo. S dosavadními pěti výhrami se Čech dělí o rekord s dalším brankářem Ivem Viktorem. Výsledky ankety, v níž rozhodují hlasy členů fotbalové akademie, budou vyhlášeny za týden v Praze na Žofíně.

 

Jan Handrejch, Právo

Čech, který loni pomohl Chelsea na trůn v Lize mistrů, je i letos největším favoritem. V desetičlenné nominaci chybí kapitán národního týmu Tomáš Rosický, jemuž loni patřila třetí příčka. Trojnásobný vítěz ankety druhou polovinu loňského roku zmeškal kvůli zranění Achillovy šlachy z červnového mistrovství Evropy. Druhé místo obhajuje záložník Hamburku Petr Jiráček, jemuž také podzimní část sezony pokazily zdravotní potíže.

Mezi deseti vybranými fotbalisty jsou tři zástupci české ligy - útočník Sparty David Lafata a plzeňské duo Pavel Horváth, David Limberský. Horváth je jediným z nominovaných, který nefiguruje na reprezentační soupisce.

V rámci slavnostního galavečera v pondělí 4. února budou vyhlášeny také ankety o nejlepšího trenéra, ligovou osobnost a talent.

Fotbalista roku 2012 - nominace:
Petr Čech (Chelsea)
Theodor Gebre Selassie (Liberec/Brémy)
Pavel Horváth (Plzeň)
Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck)
Petr Jiráček (Wolfsburg/Hamburk)
Michal Kadlec (Leverkusen)
David Lafata (Jablonec/Sparta)
David Limberský (Plzeň)
Václav Pilař (Plzeň/Wolfsburg)
Tomáš Sivok (Besiktas Istanbul)
ČTK

Koho byste zvolili Fotbalistou roku 2012?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní