Ghana - Kapverdy 2:0Fotbalisté Ghany budou hrát na africkém šampionátu opět o medaile

Port Elizabeth

Fotbalisté Ghany se počtvrté za sebou probojovali na africkém šampionátu do semifinále. O medaile budou bojovat také obhájci bronzu z Mali, kteří po penaltovém rozstřelu vyřadili domácí Jihoafričany.

Ghaňan Mubarak Wakaso se raduje z postupu do semifinále mistrovství Afriky.

Ghaňané, kteří šampionát naposledy vyhráli v roce 1982, zásluhou dvou branek Wakasa Mubaraka porazili překvapení turnaje Kapverdy 2:0. Dlouho bezbrankový stav s nováčkem turnaje prolomil Wakaso v 54. minutě z penalty, pojistku přidal v nastaveném čase. Sen o medaili v kapverdském dresu tak skončil i pro bývalého obránce Baníku Ostrava Fernanda Nevese.

Jihoafričané se proti Mali ujali vedení po půlhodině hry, jenže ve druhém poločase vyrovnal kapitán Keita a další gól ze hry už nepadl. Při penaltách reprezentace pořádající země selhala - ze čtyř proměnil jen tu první Tshabalala, zatímco Malijci byli úspěšní ve všech třech pokusech.

Zbývající dva semifinalisté budou známi v neděli. Ghana narazí na vítěze duelu Burkina Faso - Togo, Mali buď na Pobřeží slonoviny, nebo na Nigérii.