Rubriky:

Ostatní

Gascoigne se bude ze závislosti na alkoholu léčit v USA

5. února 2013 09:45 - New York

Opakované problémy se závislostí na alkoholu se bývalý anglický fotbalový reprezentant Paul Gascoigne pokusí vyléčit na klinice v USA. Pětačtyřicetiletý někdejší reprezentant se tak rozhodl poté, co se minulý týden zhroutil na charitativní akci.

 

topnews.in

"Spousta lidí v posledních dnech vyjádřila Paulovi podporu a dokonce mu nabídli i pomoc. Velmi ho to dojalo a i proto chce se svým problémem bojovat," citovala agentura Reuters prohlášení společnosti, která bývalého hráče Newcastlu, Tottenhamu, Lazia Řím a Glasgow Rangers zastupuje.

Gascoigne se zhroutil ve čtvrtek na charitativní akci v Northamptonu. Před vystoupením pil alkohol, údajně poprvé za poslední dva roky, a během něj se pak nekontrolovatelně rozklepal.

Podporu účastníkovi mistrovství světa poté vyjádřila řada lidí včetně vedení anglické Fotbalové asociace. Obávali se totiž, aby Gascoigne nedopadl jako jiný slavný fotbalista George Best. Bývalá hvězda Manchesteru United zemřela po boji se závislostí na alkoholu v roce 2005 ve věku 59 let.

Ve stejném roce Gascoigne ukončil kariéru a tehdy také naplno začaly jeho potíže s alkoholem. Účastník MS v roce 1990, který měl v minulosti také problémy s drogami, kvůli tomu několikrát skončil v péči lékařů i za mřížemi a pokusil se také o sebevraždu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.