Rubriky:

Ostatní

V nominaci jednadvacítky jsou i reprezentanti Kalas s Kadlecem

12. března 2013 13:16 - Praha

Česká fotbalová jednadvacítka odstartuje dlouhodobou přípravu na domácí mistrovství Evropy 2015 hned s devíti stříbrnými medailisty z ME do 19 let 2011. A to včetně Tomáše Kalase a Václava Kadlece, kteří už nakoukli i do reprezentačního áčka. Oba jsou v třiadvacetičlenné nominaci na přípravné zápasy s Ukrajinou a Tureckem.

 

Jan Handrejch, Právo

Těmito duely hranými v Mladé Boleslavi a v Plzni pro český výběr oficiálně zahajuje příprava na vrchol, kterým je domácí evropský šampionát v roce 2015. "Podzimní duel se Švédskem do toho ještě nepočítám, protože tam nebylo moc času na práci. Pro mě to oficiálně začíná až nyní," řekl trenér Jakub Dovalil na úterní tiskové konferenci.

V letošním roce se chce zaměřit především na vyhledávání hráčů. "Budeme se snažit vyzkoušet 40 až 50 hráčů. Rok 2014 bude stabilizační a rok 2015 dolaďovací," vysvětlil strategii.

Na první akci tak bere zejména hráče, kteří byli úspěšní v juniorských výběrech. "Někteří hráči z té úspěšné devatenáctky nedostávají tolik prostoru v lize, takže jim tato mezinárodní konfrontace přijde vhod," míní Dovalil.

Budou nastavovat zrcadlo

Těší ho, že si může vyzkoušet i Kalase s Kadlecem. "Momentálně se nevešli do kádru reprezentačního áčka, tak jsme se dohodli, že je pozveme my. Nyní je brzo tvrdit, že oba budou stejně jako Láďa Krejčí či Matěj Vydra v konečné nominaci pro turnaj, to ovlivní hodně věcí, ale pokud budou mít zájem, mohli by tam být všichni čtyři. Proto si je chceme vyzkoušet, abychom s nimi neztratili kontakt," vysvětlil Dovalil.

Ukrajinu a Turecko považuje za hodně kvalitní prověrku. "Jsou to silní soupeři, kteří nám nastaví zrcadlo, jak na tom jsme," míní Dovalil.

Duel s Ukrajinou se hraje 22. března v Mladé Boleslavi, s Tureckem se hraje 26. března v Plzni. "V poslední době jsme hráli hodně v Jablonci, ale s ohledem na mistrovství jsme si připravili projekt, že se chceme představit v co nejvíce regionech," vysvětlil Dovalil.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let  
Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Jiří Pavlenka Ostrava
  Michal Reichl Olomouc
  Tomáš Koubek Hradec Králové
Obránci Jakub Jugas Příbram
  Marek Kysela Jablonec
  Šimon Falta Olomouc
  Jakub Brabec Brno
  Tomáš Kalas Vittese Arnhem
  Matěj Hybš Sparta
  Roman Polom Sparta
  Tomáš Holeš Hradec Králové
Záložníci Ondřej Petrák Slavia
  Adam Jánoš Sparta
  Jaromír Zmrhal Slavia
  Jakub Plšek Olomouc
  David Houska Olomouc
  Martin Frýdek Liberec
  Lukáš Masopust Jihlava
  Tomáš Přikryl Sparta
  Antonín Fantiš Ostrava
Útočníci Jiří Skalák Slovácko
  Václav Kadlec Sparta
  Jakub Rolinc Olomouc
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní