Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Ronaldo nadchl gólem v prvním zápase na novém Maracaná

28. dubna 2013 16:05 - Rio de Janeiro

Brazilci mají od sobotního večera opět svůj fotbalový chrám. Po téměř tříleté generální rekonstrukci byl exhibicí bývalých hvězd otevřen legendární stadión Maracaná.

Z celkové kapacity hlediště přes 78 tisíc lidí byla zaplněna třetina míst; většinu diváků tvořili dělníci, kteří na přestavbě pracovali, a jejich rodiny. Z vítězství se radoval Ronaldův výběr, který vyhrál nad týmem Bebeta 8:5, sám kapitán k tomu přispěl posledním gólem.

Ač bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldo po konci kariéry výrazně přibral, před brankou prokázal, že umí být stále rychlý a techniku nezapomněl. Pro nový Maracaná, který bude letos hostit Pohár FIFA, za rok mistrovství světa a za tři olympijské hry, měl jen slova chvály. "Vypadá nádherně. Jsem rád, že je stadión zase připravený. Maracaná je symbolem celé země," řekl Ronaldo.

Modernizace stadiónu postaveného pro MS v roce 1950 stála zhruba 350 miliónů eur (devět miliard korun). Otevření se však v sobotu neobešlo bez protestů, stovky lidí v Riu daly najevo svůj nesouhlas s privatizací i plánovanou výstavbou nákupního centra, která zničí muzeum původního obyvatelstva či přilehlá sportoviště. Policie musela demonstranty zpacifikovat, tři lidé přitom byli zraněni a dva zatčeni.

Na exhibici se akreditovalo zhruba 600 novinářů a ne všichni sdíleli s Ronaldem nadšení. Na tribunu prý například museli jít po schodech, protože se postupně porouchaly oba výtahy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní