Rubriky:

Ostatní

Fotbalová akademie přináší moderní tréninkový program, inspiruje se u evropských velkoklubů

10. května 2013 12:58 - Praha

Být vrcholovým sportovcem a sklízet vavříny na sportovních kláních té nejvyšší úrovně je snem miliónů chlapců i dívek po celém světě. Ovšem jen nepatrnému zlomku mladých talentů se podaří až na samotný sportovní Olymp vystoupat. Projekt Coca-Cola Fotbalová akademie se pokouší tuto složitou cestu vybraným mladým fotbalistům ulehčit. Cílem akademie je vychovat ambasadory moderního stylu hry, který praktikují hvězdy evropských velkoklubů.

 

Jan Handrejch, Právo

Účastníky programu jsou mladí fotbalisté ve věku 16 a 17 let. Výběr tvoří dvacet jedna hráčů z pražských klubů. Hlavním garantem akademie je Jakub Dovalil, který působí jako trenér české reprezentace do 21 let.

Hráči se po dohodě s jejich kluby scházejí v akademii dvakrát měsíčně. Tréninkové jednotky jsou zaměřené na rozvoj individuálních fotbalových dovedností, atletický trénink a také kompenzační a disbalanční cvičení. Zároveň program usiluje prostřednictvím pravidelných přednášek a seminářů o vzdělávání trenérů, učitelů, rodičů a široké fotbalové veřejnosti.

Kdo se chce stát šampiónem, musí se naučit dokonale využívat své tělesné schopnosti a odstraňovat své nedostatky. Proto běžné tréninky fotbalových dovedností doplňuje atletický trénink, pohybová průprava, kompenzační cvičení a také důraz na správný jídelníček a pitný režim. „Je skvělé, že díky Fotbalové akademii se mladí hráči naučí věci, které by se ve svých mateřských klubech pravděpodobně nikdy nenaučili. Věřím, že díky tomu o některé z nich brzy projeví zájem přední ligové kluby," pochvaluje si Jakub Dovalil.

„Pro celkový úspěch je důležité, aby fungovala spolupráce mezi trenéry, hráči, rodiči a specialisty. Pak už bude záležet na každém z kluků, jak se své šance chopí," dodal Dovalil. Sedm účastníků loňské akademie má za sebou již několik reprezentačních startů v dresu české reprezentace U16 a U17.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní