Rubriky:

Ostatní

Na Poháru FIFA budou zakázány chrastící caxiroly

31. května 2013 21:49 - Sao Paulo

Na brazilských fotbalových stadionech budou při červnovém Poháru FIFA zakázány caxiroly. Hudební nástroje pro fanoušky se měly stát symbolem turnaje i mistrovství světa příští rok, avšak kvůli obavám o bezpečnost byly zakázány.

Plastové caxiroly byly vyvinuty přímo pro světový šampionát a inspirovaly se podobným nástrojem caxixi. Organizátoři i FIFA se však rozhodli použití chrastítek přehodnotit, mimo jiné i kvůli špatným zkušenostem s vuvuzelami, jejichž nepříjemný zvuk provázel předchozí mistrovství v Jihoafrické republice.

Rozhodujícím důvodem však byly nedávné výtržnosti při zápasech ligy brazilského státu Bahía, kdy fanoušci naházeli plastové nástroje na trávník. Policie proto caxiroly před nedělním finále soutěže mezi celky Bahía a Vitória na stadionu Fonte Nova ve městě Salvador zakázala.

Pro Brazílii, kde se Pohár FIFA koná od 15. do 30. června, jde o druhou nelichotivou událost během krátké doby. Odvolací soud v Riu de Janeiru totiž zrušil předchozí verdikt, který kvůli nedostatečným bezpečnostním opatřením odvolal nedělní přípravný zápas Brazílie a Anglie. Utkání se tak na stadiónu Maracaná uskuteční podle plánu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní