Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Van Persie a spol. hráli proti dětem. Malé fotbalisty udivili úžasnými kouzly s míčem

1. června 2013 15:32 - Rotterdam

Neuvěřitelný zážitek připravil pro začínající fotbalové naděje kanonýr Manchesteru United Robin van Persie. Nizozemský ostrostřelec, který letos vybojoval s Rudými ďábly titul v anglické Premier League, se s vítěznou trofejí přijel pochlubit do rodného Rotterdamu. V rámci návštěvy zavítal i na mládežnický turnaj RVP, který sám pořádá, a společně s Tonnym Vilhenou z Feyenoordu a pouličním hráčem Sofianem Touzanim nastoupil v exhibičním utkání proti desetiletým chlapcům. Celá trojice v něm předvedla úchvatné kousky a triky s balónem, kterými potěšila přihlížející diváky.

Zatímco příznivci, kteří obklopili zmenšené hřiště, se dobře bavili, malým hochům během hry úplně do smíchu nebylo. Na miniduel proti atraktivnímu soupeři byli sice náležitě nažhaveni, jenže k míči se příliš nedostávali.

Van Persie a spol. dokazovali, že si s balónem pořádně rozumí. Po celou dobu ukazovali přítomným fanouškům svou brilantní kopací techniku. Děti, které se je marně snažily připravit o balón, vyučovali ve všech fotbalových dovednostech. Klučinové ale po zápase zklamaní nebyli, na tento souboj určitě hned tak nezapomenou.

jsv, Sport.cz

Zrušit