Japonsko se stalo prvním jistým účastníkem fotbalového MS 2014

Saitama

Japonsko se jako první tým kvalifikovalo na fotbalové mistrovství světa 2014. Účast na turnaji v Brazílii si zajistilo dnešní remízou 1:1 s Austrálií. V tabulce skupiny B asijské kvalifikace už nemohou spolupořadatelé šampionátu 2002 skončit hůř než na druhé postupové příčce.

Tim Cahill z Austrálie (vpravo) bojuje s Japoncem Jasujuki Konnym.

O vyrovnávací branku se postaral až v první minutě nastaveného času Keisuke Honda z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil za hru rukou. Australany dostal o deset minut dříve do vedení Tommy Oar.

Japonsko, které má ve skupině před sebou už jen jeden zápas, vede tabulku se 14 body. Austrálie je druhá se sedmi body, o místo na šampionátu ale bude muset ještě tvrdě bojovat s Jordánskem (7 bodů), Ománem (6) a Irákem (5).

Z Asie postoupí na světový šampionát přímo čtyři týmy. Pátý bude mít šanci zajistit si účast v Brazílii v baráži s mužstvem z Jižní Ameriky.