Rubriky:

Ostatní

Kuka si Ballackovu rozlučku užil, zahrál si v útoku s Drogbou

6. června 2013 18:33 - Praha

Silným zážitkem byla pro bývalého reprezentanta Pavla Kuku účast na středeční rozlučce Němce Michaela Ballacka s fotbalem. Někdejšího kanonýra moc potěšila už jen pozvánka na benefici do Lipska, samotný duel i následný program si pak velmi užil. Zahrál si s mnoha hvězdami, v útoku ho trenér José Mourinho postavil po bok Didiera Drogby.

 

Profimedia.cz

"Bylo to strašně příjemné setkání, už jen tou nominací hráčů. Drogba, Essien, Matthäus a další jména, trenér Mourinho. Jsem strašně rád, že jsem se s nimi mohl takhle setkat osobně. Jen je obrovská škoda, že tam chyběl Pavel Nedvěd, který musel na poslední chvíli někam odjet," řekl v rozhovoru s ČTK Kuka, s nímž byl na benefici i další bývalý útočník Vratislav Lokvenc.

Ballackova rozlučka byla velkolepá, dorazilo na ni 50 tisíc diváků. "Zažil už jsem těch rozluček víc, každá byla svým způsobem jiná. Ale tohle bylo opravdu hodně silné. Přece jen se jednalo o velkého fotbalistu. Sešly se tam všechny generace, současní i bývalí hráči. After party byla taky úžasná. Panovala strašně pozitivní atmosféra, lidi se přišli bavit. Jsem rád, že jsme mohli zavzpomínat," pochvaloval si Kuka.

"Podobnou atmosféru jsem zažil, když dělal Vláďa Šmicer rozlučku v Edenu. Díky klukům, že tam všichni přijeli, to taky bylo úžasné. Akorát přišlo patnáct tisíc lidí, tady padesát. Promítali, čeho všeho Ballack dosáhl. To si pak člověk uvědomí, jaké měl štěstí, že si mohl zahrát s takovými fotbalisty," řekl Kuka, sportovně-technický manažer Plzně.

Mourinho tomu rozumí, vtipkoval Kuka

V prvním poločase si zahrál v útoku výběru hvězd s kanonýrem Galatasaraye Istanbul Drogbou. "Teď to myslím v nadsázce: když vás trenér Mourinho postaví do útoku od začátku s Drogbou, tak je vidět, že tomu rozumí," smál se Kuka.

"Když to řeknu zase v nadsázce, zahrát si na sklonku kariéry s Drogbou v útoku, je to opravdu velký zážitek. Hrál se mnou i Lothar Matthäus, s ním se známe strašně dlouho a velmi rozumíme. Bylo to moc príma," řekl Kuka.

V zápase mohl i skórovat, své šance ale neproměnil. Utkání skončilo výhrou 4:3 pro výběr hvězd, za něž hrál v druhém poločase Ballack a vítězným gólem završil hattrick. "Šance jsem měl dvě. Ale už to bylo ve velké rychlosti. Myslel jsem, že to bude spíš takový srandamač, ale bylo to v obrovském tempu. Když to řeknu upřímně, už to nebylo ono, potřeboval bych, aby mě někdo střídal jako v hokeji," uvedl Kuka.

S Ballackem si zahrál v Kaiserslauternu

S Ballackem hrával v 90. letech v Kaiserslauternu, kde bývalý kapitán německé reprezentace začínal s velkým fotbalem. "Přišel jako devatenáctiletý kluk. V tu chvíli bych nevěřil, že z něj vyroste takováhle osobnost," podotkl Kuka.

Pozvánka od Ballacka ho hodně potěšila. "Myslím, že jeden z důvodů, proč si na mě vzpomněl, je ten, že jsem se s němu choval slušně. Pojí nás vzájemný respekt, jeden si vážíme druhého. Navíc jsem spolu získali titul, na ty zážitky z oslav se nezapomíná," podotkl čtyřiačtyřicetiletý Kuka.

S o osm let mladším Ballackem zůstává v kontaktu. "Není to tak, že bychom si volali jako kamarádi. Ale občas si telefonujeme, když něco potřebujeme. Teď jsem od něj něco potřeboval, přemýšlím o další činnosti našeho týmu bývalých reprezentantů. Plánujeme něco společně. Díky tomuhle si voláme," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní