Sao Paulo

Nejen technické finesy předvádějí brazilští fotbaloví žongléři v tamní lize, do míče se umějí i pořádně opřít. Dokazuje to gól, který se se urodil ve čtvrtečním utkání mezi domácím celkem Portuguesa Sao Paulo a Fluminense. Rafael Sóbis z týmu hostí vypálil dělovku z dobrých 35 metrů, míč ve vzduchu zaplaval, změnil směr a skončil v síti bezmocného brankáře.

Sóbisova dalekonosná trefa

Sóbisovu individuální akci v průběhu první půle zastavili domácí nedovoleným způsobem, jenomže pohromu odvrátili jen na chvíli. Z následného přímého kopu nechal hráč Fluminense do jisté míry vzpomenout na krajana Roberta Carlose, který měl v levačce rovněž dynamit a byl obávaným exekutorem trestných kopů.

Fluminense zásluhou Sóbisovy výstavní trefy vyrovnalo na 1:1, ale domácí nakonec strhli výhru na svoji stranu. V 83. minutě rozhodl o jejich triumfu Diogo a Portuguesa po pěti prohrách s Fluminense v řadě konečně svého soupeře zdolala.