Španělsko - Norsko 3:0Ve finále ME fotbalistů do 21 let si zahrají Španělé a Italové

Jeruzalém

Fotbalisté Španělska a Itálie postoupili na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Izraeli do finále. Obhájci titulu v dnešním semifinále v Netanye porazili Dánsko 3:0 a Italové si pak v Petah Tikvě poradili 1:0 s Nizozemskem.

Španělsko poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Rodrigo Moreno, další góly přidal až v závěru zápasu Isco v 87. minutě a ve třetí minutě nastavení Álvaro Morata, jenž je se čtyřmi zásahy nejlepším střelcem turnaje. Jedinou branku Italů dal Fabio Borini.

Úterní finále v Jeruzalémě bude soubojem dvou nejúspěšnějších týmů v historii turnaje. Italové mají na kontě rekordních pět titulů, Španělé dosud uspěli třikrát.