Rubriky:

Ostatní

Měli jsme dát více gólů, řekl španělský kouč po výhře s Uruguayí

17. června 2013 12:55 - Recifé

Přestože fotbalisté Španělska ve svém úvodním zápase Poháru FIFA s Uruguayí jasně dominovali, nakonec se v závěru báli o to, aby udrželi výhru 2:1. Podle trenéra Vicenteho del Bosqueho k tomu vůbec nemuselo dojít, kdyby jeho svěřenci lépe vyjádřili místy drtivou převahu a dali více gólů. Výkon týmu ho ale potěšil.

 

Natacha Pisarenko, ČTK/AP

"Celý zápas jsme dominovali s výjimkou toho, když jsme inkasovali snižující gól. Nakonec jsme byli rádi, že slyšíme závěrečný hvizd," řekl Del Bosque po zápase.

Úřadující mistři světa i Evropy vedli ve 32. minutě po gólech Pedra a Roberta Soldada 2:0, další šance ale neproměnili a Luis Suárez v 88. minutě snížil.

"Jsem spokojený nejen s výkonem v první půli, ale i ve druhé. Dobře jsme kombinovali, po ztrátě míče jsme ho rychle získávali zpět a soupeře jsme k ničemu nepouštěli," pochvaloval si Del Bosque. "Jen jsme měli dát víc gólů. V závěru jsme pak byli možná už trochu unavení, navíc když vedete 2:0, působí to na hráče tak, že trochu poleví," podotkl Del Bosque.

Chtějí zkompletovat sbírku triumfů

Španělé svým výkonem ukázali, jak moc v Brazílii touží ziskem Poháru FIFA zkompletovat jedinečnou sbírku triumfů z posledních let. Úvodním vítězstvím nakročili k postupu do semifinále. "Získat tři body na začátku turnaje je vždy strašně důležité. Teď jsme na nejlepší cestě do semifinále," pochvaloval si dvaašedesátiletý trenér.

Del Bosque si mohl gratulovat, jak dobře mu vyšlo, že v útoku vsadil na Soldada. Kanonýr Valencie, který dostal přednost před Davidem Villou a Fernandem Torresem, vstřelil druhou branku Španělů. "Jsem rád, že jsem dal gól. Ale nevím, jestli jsem teď jedničkou v útoku, o tom rozhoduje trenér," podotkl Soldado, který dal šestý gól v desátém utkání za španělský národní tým.

"Jsme šťastní za výhru, protože jsme proti sobě měli těžkého soupeře. Ale ukázalo se, že nesmíme ani na sekundu polevit. Ten snižující gól byl trestem za to, že jsme neproměnili další šance," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní