Wambachová vstoupila do historie. Ženský fotbal má novou rekordmanku v počtu reprezentačních gólů

Americká fotbalistka Abby Wambachová se ve čtvrtek stala novou historicky nejlepší reprezentační střelkyní na světě. V přípravném utkání proti Jižní Koreji vstřelila čtyři góly a svoji bilanci v národním týmu vylepšila na 160 branek. Potřebovala k tomu 207 startů.

Abby Wambachová (vlevo) se raduje z jedné ze svých čtyř tref v přípravném utkání proti Jižní Koreji.

Třiatřicetiletá útočnice a nejlepší světová hráčka roku 2012 překonala krajanku Miu Hammovou, která v 275 zápasech za americký výběr nastřílela 158 gólů, než v roce 2004 ukončila kariéru.

Wambachová se do čela historických tabulek posunula hattrickem za 31 minut hry. Ještě před přestávkou přidala čtvrtý gól a Američanky nakonec v New Jersey zvítězily 5:0.