Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Fanoušci CSKA Sofia zdemolovali sídlo fotbalového svazu, strážný prosil pod stolem o milost

30. června 2013 19:59 - Sofia

Bankrot a likvidaci nejúspěšnějšího mužstva v zemi nerozdýchali fanoušci CSKA Sofia a přišli si to v sobotu vyřídit s funkcionáři Bulharského fotbalového svazu. Stovky fandů rozmlátily v budově okna a dovnitř naházely zápalné láhve a dýmovnice.

Ligový rekordman s 31 tituly má obrovské dluhy. Nedávno už fanoušci nechali vykopat na stadiónu uprostřed hřiště symbolický hrob pro majitele klubu. CSKA může zachránit fúze, uvažuje se o jeho spojení se čtyřnásobným mistrem Litexem Loveč.

Příznivci CSKA svazu vytýkají, že nechce fúzi dovolit a nechá slavný klub spadnout do amatérské soutěže.

Podle agentury Reuters se strážný objektu schoval pod stůl a prosil o milost. "Policie zasáhla ihned po telefonátu. Snažila se zabránit dalšímu poškození budovy," uvedlo ministerstvo vnitra. V neděli oznámilo, že bylo zadrženo 15 lidí.

Nepomohl ani Stoičkov

Vedení svazu je pobouřeno. "Je zřejmé, že někteří lidé chtějí tlačit na svaz, aby přivřel oči při pokusech o nedodržování pravidel," uvedl v prohlášení. Násilnou akci odsoudili i představitelé CSKA: "Jsme si jisti, že milióny našich fanoušků po celém Bulharsku takové chování neschvalují."

Klub ve snaze uklidnit situaci angažoval v červnu jako trenéra nejlepšího fotbalistu bulharské historie Christa Stoičkova. Jenže ten se s majiteli nepohodl a v poslední době údajně bojkotoval tréninky.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní