Rubriky:

Ostatní

Žádný budíček nepotřebujeme, za rok pojedeme do Brazílie vyhrát, bránil španělský tým kanonýr Torres

3. července 2013 08:01 - Madrid/Praha

Španělský kanonýr Fernando Torres se ostře ohradil proti výpadům, že úřadující mistři světa a Evropy padli ve finále Poháru FIFA na Maracaná především proto, že už jim schází náležitá motivace a touha vyhrávat. „Všichni si myslí, že bychom měli v jednom kuse jen a jen vítězit a triumfovat v každém finále. Není to ale tak jednoduché," nechal se slyšet španělský legionář ve službách Chelsea Torres po návratu do Evropy.

 

Pilar Olivares, Reuters

Po sérii devětadvaceti zápasů bez prohry španělská reprezentace padla v tu nejnevhodnější chvíli. Ve finále Poháru FIFA a k tomu ve fotbalovém chrámu na Maracaná v Riu, kde příští rok vyvrcholí světový šampionát. A ke všemu ještě s Brazilci, jimž v noci z neděle na pondělí podlehla hladce 0:3.

Však se také na výběr kouče Del Bosqueho snesla okamžitě kritika, která hráčům vyčítala především nedostatek motivace a touhy dál vyhrávat.

Torres: Nikdo nedokázal, co my

„Náš tým nepotřebuje budíček. A nepotřeboval ani porážku od Brazilců, aby získal zase novou motivaci," bránil se Torres podobným výpadům.

„Jsme mistři světa a dvojnásobní mistři Evropy, vyhráli jsme tři velké turnaje po sobě, což žádné jiné mužstvo nikdy v minulosti nedokázalo," připomněl Torres, který se stal s pěti góly nejlepším střelcem Poháru FIFA a byl odměněn Zlatou kopačkou.

„Pokud z tohoto turnaje pro nás vzešlo něco pozitivního, pak nikoli prohra s Brazílií, ale utvrzení v tom, co jsme už před finálovým zápasem věděli. Domácí reprezentaci nebude snadné v jejím prostředí a před jejími fanoušky porazit," přidával španělský kanonýr. A dokonce sebevědomě prohlásil, že za rok bude během světového šampionátu všechno jinak.

„Přijedeme bránit to, co nám patří a co je naše. Titul mistrů světa. Pojedeme do Brazílie pro čtvrtý velký titul," vzkázal Torres celému světu.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní